HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP HOME EMAIL WEBSIDE MAP

Vyhledávání

NEŽ SI KOUPÍTE SEGWAY 

Dříve, než si Segway koupíte, je dobré si ujasnit, k jakému účelu bude sloužit. Segway se vyrábí ve dvou základních verzích: Segway i2 SE (městský typ) a Segway x2 SE (terénní typ). Liší se v jízdních vlastnostech, dojezdu a schopnosti překonávat terén.

Segway i2 SE (městský typ)

Tento Segway je tvarově (především koly) uzpůsoben ke snadné jízdě v exteriérech i interiérech. Díky tomu, že není široký, dá se s ním pohodlně jezdit po městě, v průmyslových areálech, v budovách, halách... atd. V exteriéru zvládne i složitější terén: cesty s výmoly, šotolinou, trávu... Segway i2 SE je konstruován tak, aby se na něj jednoduše mohly umístit přídavné boxy, a to buď vyráběné přímo společností Segway Inc. (viz příslušenství), nebo boxy kontruované ke konkrétnímu účelu. Segway i2 se také hojně využívá při marketinkových akcích. Určitá "subtilnost" tohoto Segwaye a výtečná mobilita umožňuje se strojem jezdit i uvnitř budov. Ve velkých průmyslových závodech jej kupříkladu užívá střední managment, který se Segwayem i2 SE jezdí doslova z kanceláře  až do hal... Dojezd Segwaye i2 SE je cca 40 km (v závislosti na terénu a stylu jízdy).

Segway x2 SE (terénní typ)

Segway x2 SE na první pohled budí dojem robusního stroje, a to díky nízkotlakým pneumatikám, které mu umožňují zvládat i ty nejnáročnější terény. Proto se hodí především do přírody, na nezpevněné povrchy, hrbolaté a šotolinové cesty... Jízda na Segwayi x2 SE je díky jeho konstrukci pohodlná a snadná. Využívají jej nejčastěji horské hotely, bezpečnostní služby či lidé na chalupách. Robusnost a pohodlnost jízdy na Segwayi x2 SE je vykoupena menším dojezdem vinou většího valivého odporu (cca 30 km v závislosti na terénu a stylu jízdy). Stejně jako v případě Segwaye i2 SE i na Segway x2 SE lze připevnit různé boxy či reklamní poutače.

Technologicky se oba Segwaye liší především v softwaru, proto nelze libovolně mezi stroji měnit kola a jednou ze Segwaye udělat terénní a podruhé městský typ.

Všechny otázky související s použitím Segwayů vám ochotně zodpoví naši prodavači, a to buď přímo v našem showroomu (Plavecká 2, Praha 2),  telefonicky (+420 724 999 683) či mailem (info@gsi-distribution.cz).